1

Polska weźmie udział w wojnie na Ukrainie?! Jest jasna deklaracja prezydenta Dudy!

Share

Polska nie zamierza brać udziału w wojnie na Ukrainie. Nic nie wskazuje an to, żebyśmy mieli zostać zaatakowani – mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Przypomnijmy, Prezydent RP zwołał spotkanie w związku z sytuacją na Ukrainie. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele wszystkich klubów i kół sejmowych.

Jednym z tematów podejmowanych w dyskusji była wojna informacyjna prowadzona przez obydwie strony konfliktów. Pojawiały się między innymi wątki wskazujące na fakt, że Polska bezpośrednio zaangażuje się w wojnę.

Chcę bardzo mocno podkreślić. Polska nie zamierza brać udziału w wojnie – mówił Andrzej Duda.

Proszę, żeby takich obaw nie było i proszę takich informacji o tym, że my się gdzieś tam szykujemy, że chcemy brać udział w wojnie, że ktoś chce wysyłać polskich żołnierzy na wojnę w tej chwili, czy że Polska ma zamiar wysyłać swój sprzęt bojowy na wojnę, proszę takich informacji nie słuchać – dodał.

Prezydent Duda jasno stwierdził, że nie ma obecnie powodów do obaw co do bezpieczeństwa naszego kraju.

Oczywiście, jeżeli trzeba będzie bronić naszego kraju, to będziemy bronić naszego kraju, natomiast nic również nie wskazuje na to, żebyśmy mieli zostać zaatakowani – podkreślił.

Jesteśmy częścią Sojuszu Północnoatlantyckiego. Prezydent Stanów Zjednoczonych i cały Sojusz Północnoatlantycki za każdym razem ponawia gwarancje z artykułu 5 (Paktu NATO): gdyby którekolwiek państwo Sojuszu Północnoatlantyckiego zostało zaatakowane, oznacza to de facto wojnę światową – podsumował.