7

Polska wyśle na Ukrainę kolejne czołgi! W zamian KUPI maszyny od Amerykanów

Share

Ministerstwo (Obrony Narodowej) pracuje nad tym. Remontujemy czołgi T-72 z zapasów, które mają już swoje lata, więc jest szansa, że będziemy mogli wzmocnić Ukrainę – mówi poseł Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Według doniesień mediów w Polsce już niedługo na Ukrainę przekazane zostaną czołgi P-91 Twardy, czyli zmodernizowane radziecki T-72. Jak twierdzi część dziennikarzy w zamian otrzymać mamy 300 używanych czołgów Abrams.

Czy aby na pewno „otrzymamy”? Okazuje się, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie nabierają wody w usta.

Polska kupuje Abramsy w Stanach Zjednoczonych w ramach FMS (Foreign Military Sales), czyli umów międzyrządowych – stwierdził Jach w rozmowie z wpolityce.pl.

A Ukraińcy chwalą sobie czołgi T-72 i znają się na nich. Są przede wszystkim sprawne i na pewno lepsze od T-62, które w tej chwili Rosja wyciąga z jakichś głębokich zapasów. Wartość bojowa, operacyjna czołgów T-72 jest dużo wyższa niż T-62 – dodał.

Widać zatem doskonale, że nawet szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej nie może jasno wskazać, że Polska otrzyma czołgi od Amerykanów. Z doświadczenia ostatnich miesięcy można się spodziewać, że transakcja darmowa występować będzie tylko na linii Polska-Ukraina.

 

Źródło: wPolityce.pl