0

Polska wysyła na Ukrainę kolejne 240 czołgów! Czy coś zostało w magazynach?

Share

W internecie opublikowano nagranie, które ma przedstawiać transport polskich czołgów PT-91 Twardy do Ukrainy. Polski MON z kolei chwali się zakupem w USA 116 używanych czołgów Abrams. Przekazaliśmy około 500 czołgów, zostało nam około 220…

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać prawdopodobnie czołgi PT-91 Twardy, które Polska miała przekazać Ukrainie. Film w swoim Telegramie opublikowała w piątek agencja Unian, zastrzegając, że nie może potwierdzić autentyczności nagrania.

W ukraińskich mediach społecznościowych od kilku dniu pojawiały się doniesienia o przekazaniu Ukrainie czołgów Twardy, za co Polska miała otrzymać od Amerykanów czołgi Abrams. Informacja w żaden sposób nie została potwierdzona oficjalnie. Polska armia posiada 232 czołgi Twardy.

Pod koniec kwietnia na antenie Polsat News premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że strona polska przekazała Ukrainie czołgi T-72. Miały być w liczbie pozwalające na sformowanie dwóch brygad, czyli ponad 200 sztuk.

Informacje o podarowaniu przez Polskę czołgów mówił też doradca prezydenta Ukrainy ds. bezpieczeństwa narodowego i obrony – Ołeksij Arestowycz.

Powiedział on mediom, że Polska zamierza przekazać Ukrainie 232 czołgi. A dziwnym trafem tyle maszyn typu PT-91 Twardy znajduje się na stanie polskich sił zbrojnych. Zostało nam więc w wojsku polskim około 250 Leopardów, ale znaczna z nich część nie jest sprawna…W skrócie oddaliśmy Ukrainie za darmo 500 czołgów, czyli 2/3 naszych sił pancernych. Brawo PiS!]

Polska oddała większość poradzieckich T-72, jakie posiadała. Teraz ponoć oddaliśmy zmodyfikowane czołgi PT-91 Twardy. W takiej sytuacji w Polsce zostałoby tylko sprawnych około 130 czołgów, ponieważ znaczna część Leopardów 2A4 jest rozłożona na części i czeka na remont.

Źródło: radiozet.pl/ polsatnews.pl