0

Polska ZAJMUJE zachód Ukrainy! Miedwiediew pokazał nową mapę Europy! [FOTO]

Share

Były prezydent Rosji opublikował na swoim kanale Telegram propagandowe wersje nowej mapy Europy. Widzimy na niej jak Ukraina praktycznie przestaje istnieć a jej terytoria wchodzą w skład innych państw Polski, Rosji a nawet Węgier i Rumunii.

Rosyjska propaganda wielokrotnie już wykorzystywała w swoim przekazie tezę o zajęciu przez Polskę zachodnich część Ukrainy. Najczęściej powoływano się na „marzenia” Polaków o powrocie II Rzeczypospolitej. Teraz Dmitrij Miedwiediew opublikował na Telegramie zdjęcie kontrowersyjnej mapy.

Jedna z grafik przedstawia obszar należący do Ukrainy przed 2014 rokiem, a obecnie częściowo znajdujący się pod rosyjską okupacją. Z kolei druga pokazuje nową mapę świata po rozbiorze Ukrainy. Kraj ten miałby zostać podzielony między kilka państw.

Na mapie Miedwiediewa widzimy, że wschodnia i południowa Ukraina zostaje przyłączona do Rosji, zaś część zachodnia podzielona zostaje pomiędzy Rosję i Polskę. Do „rozbioru” Ukrainy swoją cegiełkę miałyby dołożyć także Węgry – Użhorod i Rumunia, która ma zająć obwody czerniowiecki i winnicki.

Im tak w wizji Miedwiediewa Ukrainie pozostałby jedynie obwód kijowski. Co ciekawe, przy podziale niepodległego państwa

„W dotkniętym psychotropami mózgu prezydenta Ukrainy wyłonił się następujący obraz świetlanej przyszłości jego kraju” – w ten sposób były prezydent Rosji skomentował stan terytorialny zaprezentowany na mapie Ukrainy z 2014 r.