0

Polska zniesie restrykcje covidowe? Niedzielski zapewnia: „Może nastąpić w Polsce prędko…”

Share

Zakończenie stanu pandemii może nastąpić w Polsce prędko – stwierdził na antenie telewizji Polsat News, minister zdrowia Adam Niedzielski. Czy to oznacza, że już niedługo doczekamy się odwołania restrykcji covidowych?

Szef resortu zdrowia nie ukrywa, że widzi znaczący spadek w liczbie infekcji. Statystyki dzienne wyraźnie pokazują kilkuprocentowe spadki z tygodnia na tydzień.

Nie oznacza to jednak, że Polska, śladem wielu innych krajów w Europie, zdecyduje się na całkowite wyeliminowanie ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa.

Stan zagrożenia pandemicznego utrzymamy w Polsce jeszcze przez jakiś czas, bo przypomnę, że to jest taka stopniowalność i zanim jest stan pandemii to jest stan zagrożenia pandemicznego – podkreślił Niedzielski.

Według ministra zdrowia wprowadzenie wspomnianego stanu zagrożenia pandemicznego zostanie zrealizowane nie wcześniej niż w kwietniu.

Pewnie te decyzje, które będą dotyczyły maseczek, izolacji domowej, kwarantanny […] to pewnie będą decyzje, które będą sumarycznie łączone. Rzeczywiście tak o tym myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy te decyzje – stwierdził.

Źródło: Polsat News