2

Polski ksiądz skazany przez Niemców! Opisał pedofilską mafię z Kościele. Teraz trafi za kratki?

Share

„Podżeganie do nienawiści” to podstawa wyroku jaki usłyszał ksiądz profesor Dariusz Oko. Niemiecki sąd skazał go za opisanie w czasopiśmie naukowym „Thelogisches” wewnątrzkościelnej mafii.

Informację o skazaniu księdza przekazał Instytut Ordo Iuris, jak stwierdzono, ks. Dariusz Oko miał opisać w swoim artykule naukowym zjawisko zorganizowanej grupy przestępczej w Kościele. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków.

Tekst dotyczy także analizy mechanizmów, które wyniosły do najwyższych urzędów pozbawionego już godności kościelnych kard. Theodora McCarricka, którego pedofilskie czyny oraz seksualne wykorzystywanie kleryków potwierdził niedawny watykański raport – informuje Ordo Iuris.

Na artykuł zareagował ksiądz Wolfgang Rothe. Duchowny znany między innymi z publicznego błogosławieństwa par jednopłciowych oraz promocji ruchów LGBT.

Co więcej, odnaleźć można również wzmianki o jego „upodobaniach”, które prezentował w trakcie pracy w austriackim seminarium. Do mediów trafiły wówczas zdjęcia na których całował się z jednym z kleryków. Na jego komputerze odnaleziono też 40 tysięcy zdjęć o treściach pedofilskich.

Sprawą zajął się sąd w Kolonii, który niemal natychmiast wydał wyrok. Ksiądz prof. Dariusz Oko ma zapłacić 4800 euro grzywny bądź odbyć 120 dni aresztu. Bardzo podobna kara czekać może współpracującego ks. prof. Johannesa Stohra.

Źródło: KAI