0

Polski siatkarz wyrzucony z klubu! Nie chciał przyjąć 3 dawki szczepionki

Share

Tak wygląda „dobrowolność” szczepień w praktyce. Konrad Formela został wyrzucony z klubu SK Zadruga Aich/Dob ponieważ nie chciał przyjąć trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Decyzja klubu została potwierdzona przez dyrektora sportowego.

Warto przypomnieć, iż Austria prowadzi jedną z najbardziej zamordystycznych polityk związanych z „walką z koronawirusem”. Restrykcyjne zapisy dotyczą także rozgrywek sportowych.

Jesteśmy bardzo rozczarowani, że Konrad nie był gotów przyjąć dawki przypominającej szczepionki na COVID-19. Dlatego jest uważany za niezaszczepionego, stanowi zagrożenie dla siebie i kolegów. W tej sposób jego udział w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych jest praktycznie niemożliwy – wydał oświadczenie dyrektor sportowy klubu, Martin Micheu.

Rozmowy okazały się bezskuteczne. W związku z tym ze skutkiem natychmiastowym rozwiązaliśmy kontrakt z Formelą – dodano.

Na szczęście Formela nie pozostanie długo bez klubu. Wiadomo, że w najbliższym czasie ma podpisać kontakt z zespołem w Rumunii. Tam przepisy są zdecydowanie bardziej łagodne. Nie ma mowy o segregowaniu zawodników ze względu na przyjęcie szczepienia przeciw COVID-19.