2

Popularna lekkoatletka zawiesza karierę! Powód: Zapalenie mięśnia sercowego

Share

Niestety, zapalenie mięśnia sercowego uniemożliwia mi powrót – poinformowała Fabienne Schlumpf. 31-latka szwajcarska lekkoatletka niedawno przyjęła trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Oczywiście, jak zwykle w takich przypadkach, media nie informują o związku przyczynowo-skutkowym zaszczepienia i zawieszenia kariery.

Niestety, zapalenie mięśnia sercowego uniemożliwia mi powrót. Zdecydowanie nie jest to dla mnie łatwy czas, ale się nie poddaję. Mam nadzieję, że niedługo wrócę, goniąc swoje marzenia… i konkurencję – poinformowała Schlumpf na instagramowym profilu.

Sprawą zajął się również szwajcarski dziennik „Blick”, któremu 31-latka udzieliła krótkiego komentarza.

Krótko przed Bożym Narodzeniem zdiagnozowano u mnie zapalenie mięśnia sercowego. Przyczyna nie jest znana – stwierdziła.

31-letnia lekkoatletka specjalizuje się w biegach długodystansowych. W 2018 roku została wicemistrzynią Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Jest rekordzistką Szwajcarii w półmaratonie (1h 8min 38sek, ustanowiony w 2020 roku w Gdyni) oraz maratonie (2h 26min 14sek). Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zajęła 12. miejsce w maratonie.