2

Popularne lody wycofane ze sprzedaży! Zawierają RAKOTWÓRCZY składnik!

Share

Firma Froneri wycofuje ze sprzedaży niektóre produkty lodowe marki Milka. Zawierają RAKOTWÓRCZY składnik!

 

Jak się okazało, desery lodowe Milka wycofano nie tylko w naszym kraju, a również we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Malcie, Danii, Portugalii, Andorze, Austrii, Holandii, Belgii, Grecji, Cypru i Rumunii. Wszystko przez rakotwórczy tlenek azotu (ETO), który okazał się w lodach w związku z zanieczyszczeniem substancji stabilizującej E410.

Krajowy Kierownik ds. Zasobów Ludzkich i PR z Froneri Piotr Kuna w rozmowie z Polsat News stwierdził, że już zidentyfikowano wszystkie potencjalnie niebezpieczne produkty.

Powodem decyzji jest obecność tlenku etylenu (ETO) w jednej z substancji stabilizujących dostarczonej przez naszego dostawcę, w stężeniu niezgodnym z normami dozwolonymi przez przepisy Unii Europejskiej – poinformowała firma Froneri na swojej oficjalnej stronie.

Wycofane ze sprzedaży desery: Milka VanCho 480ml, MDLZ MiniCone 8x25ml 9k, MDLMilkaMiSti6x50ml 8k PCSHLLE, MDL Milka Mini Stick 8x6x50ml, MDL MilkaStVan100ml20K, Milka vanilla 4×100 ml 8/K BAL, MDL MilkaStHaz100ml20/K oraz MDL MilkaStCru100ml20/K PLCSKH.