0

Poseł Nowej Lewicy chce reparacji wojennych dla Niemców! Co on ma w głowie?

Share

Lewica to jednak stan umysłu. Zdaniem posła Nowej Lewicy to Niemcy powinni uzyskać reparacje wojenne od Polski za ziemie utracone. Tak agresor, który robił z ludzi mydło ma według tego lewaka dostać od nas reparacje…

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku wypłynął pierwsza część raportu poświęconego reparacjom wojennym od Niemiec dla Polski. Chociaż dokument, który przedstawi skalę zniszczeń ze strony III Rzeszy, jeszcze nie jest dostępny, to już lewactwo ma z tym problem.

Poseł Nowej Lewicy Maciej Kopiec twierdzi, że reparacje wojenne, powinny być ale dla Niemców… No tak w końcu to my w 1939 roku napadliśmy na Niemcy…

Lewacki poseł zamieścił wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że to Niemcy powinni domagać się reparacji wojennych od Polaków za ziemie utracone, tłumacząc na polski – Ziemie Odzyskane.

„Mieszkańcy ziem utraconych przez Niemcy po II Wojnie Światowej powinni domagać się od państwa polskiego reparacji za zniszczony przemysł, infrastrukturę i zabytki architektury, które jako „niepolskie” od zawsze były przez Polskę traktowane jako gorsze i niewarte zainteresowania” – napisał w mediach społecznościowych Kopiec.

Poseł PiS skomentował bełkot Kopca.

„Poseł na Sejm RP z klubu Lewicy doradza Niemcom, aby żądali od Polski reparacji za skutki II wojny światowej” – napisał wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, nazywając go „parszywym zdrajcą”.

Potem lewacki polityk pokrętnie się tłumaczył.

„Chodzi mi o to, że Polska po przejęciu tych ziem nie zadbała o nie właściwie. To nie jest tylko moja opinia, ale ludzi, z którymi na przestrzeni wielu lat rozmawiam na Dolnym Śląsku. (…) Na tych terenach nie inwestowano, bo obawiano się, że »Niemiec wróci i zabierze«” – tłumaczył się Kopiec w rozmowie z Interią.