0

Poseł PiS miażdży zamordystyczne plany kolegów! „Zaczynamy przestawać reprezentować naszych ludzi!”

Share

Ci ludzie, nie spotkałam się, aby ktoś z nich był za restrykcjami, za tą ustawą. Wydaje mi się, że te głosy, które są i które słyszymy na tej sali, głosy z ulicy, wyraźnie dowodzą tego, że my zaczynamy przestawać reprezentować naszych ludzi, naszych rodaków, a tego nam uczynić absolutnie nie wolno – mówiła poseł Maria Kurowska, komentując odrzucony 1 lutego projekt „Lex Konfident”.

Polityk Zjednoczonej Prawicy niejednokrotnie wyrażała krytyczne poglądy na temat zamordystycznych przepisów, które chcieli wprowadzać jej partyjni koledzy. Również i tym razem, w przypadku procedowania ustawy nr 1981 otwarcie krytykowała segregacyjne zapędy.

Dlaczego chcemy uszczęśliwiać nasz naród na siłę? Teraz już wiemy, że szczepienia nie chronią przed zakażeniem, nie chronią przed zachorowaniem, nie chronią przed transmisją, ani przed śmiercią. Umierają zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni. Chorują zaszczepieni i niezaszczepieni. Dlaczego więc chcemy wchodzić w rozwiązania, które się nie sprawdziły? – pytała otwarcie.

Niestety, jej wypowiedź została przerwana przez marszałka Ryszarda Terleckiego. Partyjny kolega wyłączył jej mikrofon po upłynięciu ustalonej 1 minuty na wypowiedź.