0

Poseł Sośnierz usunięty z partii! Powód: Współpraca z Prawem i Sprawiedliwością…

Share

Poseł koła Polskie Sprawy Andrzej Sośnierz został usunięty z Porozumienia Jarosława Gowina. Wszystko z powodu współpracy z PiS.

Prezes Jarosław Gowin złożył wniosek o usunięcie posła Andrzeja Sośnierza z Porozumienia ze względu na jego decyzję o koalicji z rządem PiS. Decyzja o usunięciu posła Sośnierza z partii zapadła jednogłośnie — napisał w środę Jan Strzeżek, rzecznik Porozumienia.

Mateusz Morawiecki poinformował, że przejął posłów koła Polskie Sprawy, a posłankę Agnieszkę Ścigaj dołączy do rządu.

Po wielu rozmowach programowych doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy. Pani poseł Ścigaj zajmie się w rządzie integracją społeczną, w tym falą uchodźców z Ukrainy – mówił Morawiecki.

W tym samym czasie inny poseł koła Polskie Sprawy, Paweł Szramka, poinformował, że opuszcza koło i będzie posłem niezrzeszonym. Oznacza to, że z koła Polskie Sprawy do rządu weszłaby Ścigaj, Zbigniew Girzyński oraz Andrzej Sośnierz.

Sośnierz wcześniej mówił o tym, że PiS przekupuje posłów

W kwietniu 2021 r. Andrzej Sośnierz odszedł z klubu parlamentarnego PiS. Tłumaczył swój czyn tym, że partia Jarosława Kaczyńskiego stosuje „prawie że przekupstwo” do pozyskiwania nowych posłów.

Ideały, które przyświecały tworzeniu i pewna programowa wspólnota, która miała łączyć, o tym w tej chwili można zapomnieć – mówił wtedy.

W tej chwili większość osób, które są nakłaniane, to tylko przez jakieś profity gospodarcze lub stanowiska. Życie polityczne w tym zakresie zeszło do parteru – stwierdził w wywiadzie dla TVN24.

Źródło: TVN24