1

Posłowie miażdżą projekt ustawy covidowej! „Gniot”, „absurd”, „bubel prawny”

Share

Projekt nowej ustawy covidowej to klasyczny gniot PiS-owski napisany na kolanie, ma napuszczać jednych pracowników na drugich – twierdzi poseł Lewicy, Tomasz Trela. Okazuje się, że nowy projekt o numerze 1981 jest otwarcie krytykowany przez wszystkie siły polityczne zasiadające w Sejmie.

Przypomnijmy, 27 stycznia w godzinach wieczornych na stronach Sejmu pojawił się nowy projekt posłów Prawa i Sprawiedliwości, zastępujący opracowywaną juz ustawę „lex Hoc”. Dokument zawiera jednak całą masę skandalicznych przepisów, które punktowane są przez przedstawicieli innych opcji politycznych.

Jak ja słyszę, że zgodnie z tym projektem mam skarżyć kogoś, że mnie zakaził covidem, albo przedsiębiorca ma skarżyć kogoś za to, że jest chory – to jest absurd i permanentna kapitulacja, imposybilizm w największym możliwym wydaniu – komentuje Marek Sawicki z PSL.

Jeszcze dalej w krytyce idą przedstawiciele Konfederacji. Jedyna prawicowa partia w Sejmie podkreśla w jak skandaliczny sposób podburzane będzie społeczeństwo, które ma powrócić do czasów powszechnego donosicielstwa.

Ten projekt jest wyjątkowym bublem prawnym i ma tak skomplikowane zapisy, że widać tutaj rękę prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Takiego gniota prawnego, takiej głupoty, ja jeszcze w tym parlamencie nie widziałem – podsumował Kulesza.

Jak donoszą media, minister (zdrowia Adam) Niedzielski zapowiadał, że jeżeli ta ustawa nie przejdzie, to on się poda do dymisji, więc oczekujemy wywiązania się z tego słowa. Czekamy ze zniecierpliwieniem na dymisję ministra Niedzielskiego – podsumował.

Źródło: RMF FM