0

Poważne problemy Mameda Ch.! Grozi mu nawet 10 lat więzienia! „Paserstwo, broń bez zezwolenia…”

Share

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności, taki wyrok usłyszeć może jeden z najpopularniejszych zawodników MMA w Polsce. Mamed Ch. jest oskarżony m.in. o paserstwo, pobicie policjantów i posiadanie broni bez zezwolenia.

Co warto podkreślić sprawa trwa już blisko dwa lata. Były mistrz KSW został zatrzymany 11 czerwca 2019 roku przez grupę antyterrorystów. Wówczas chodziło przede wszystkim o paserstwo luksusowych aut.

Od tamtej pory sprawa nabrała tempa. Zawodnik MMA usłyszał łącznie 11 zarzutów w tym podżeganie do podpalenia samochodów, przemoc wobec funkcjonariuszy policji oraz nielegalne posiadanie broni.

Tam było paserstwo, palenie aut, obraza i pobicie policjantów. Tak naprawdę przygotowali listę życzeń. Byłem zdziwiony, próbowałem wyjaśniać, ale jak zobaczyłem, że pan prokurator śmieje mi się w twarz, to zrozumiałem, że on nie chce znać prawdy […] W sądzie będziemy udowadniać prawdę, tam będę mógł pokazać dowody. Mamy szansę to zrobić, bo wcześniej nie dano nam tej szansy. Na szczęście jest niezależny sąd. Prokurator chciał, żeby od razu wszyscy siedzieli. Od razu chciał karać, bez sądu. Za bzdurne rzeczy wymyślone przez jego pupilka i zbrodniarza, którego wypuścił zresztą po jego zeznaniach. My udowodnimy i pokażemy prawdę w sądzie – mówił sam zainteresowany w rozmowie ze Sport.pl.