0

Powódź w Gorzowie Wielkopolskim! Cyklon Peggy zaatakował Polskę [WIDEO]

Share

Potężna ulewa przed południem nawiedziła Gorzów Wielkopolski. Wiele ulic zostało zalanych, a deszcze przez kilkanaście minut sparaliżował życie miasta. IMGW ostrzega, że to nie koniec!

Na zdjęciach, które pojawiły się w mediach społecznościowych widać samochody i kierowców, którzy starają się uciekać z zalanych jezdni.

W czwartkowy poranek przez Gorzów przechodzi burza, której towarzyszy ulewny deszcz oraz opady gradu. Woda zalewa ulice, a wiatr łamie drzewa. Strażacy mają pełne ręce roboty i wyjeżdżają do kolejnych zdarzeń – czytamy na profilu Nasze Słubice PL.

Przypomnijmy, że w części województwa lubuskiego, a dokładniej dla powiatów: gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, międzyrzeckiego i dla Gorzowa Wielkopolskiego wydano ostrzeżenia najwyższego – trzeciego stopnia.

Zanotowana suma opadu trzygodzinnego to 80 mm. Możliwe są jeszcze opady około 30-40 mm. Porywy wiatru możliwe są do 70 km/h. Miejscami grad – podano w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenia IMGW obowiązują również w innych regionach Polski południowo-zachodniej. W nocy strefa aktywnego frontu obejmie kolejne województwa w zachodniej części kraju.