0

Powraca temat amantadyny w leczeniu COVID-19! „Nie zaobserwowano działań niepożądanych”

Share

Dotychczas kilkudziesięciu pacjentów wzięło udział w badaniu klinicznym nad amantadyną w leczeniu COVID-19. U żadnego z nich nie zaobserwowano działań niepożądanych związanych z procedurą leczenia – twierdzi prof. Konrad Rejdak kierownik Kliniki Neurologii SPSK Nr 4 w Lublinie.

Według eksperta, amantadyna jest podawana osobom chorym w różnym stopniu i jak dotąd przedstawia bardzo pozytywne wyniki, które mogą napawać optymizmem.

Podawany lek jest zaślepiony, co oznacza, że nie wiemy, czy dany pacjent przyjmował amantadynę czy placebo, ale dotychczas u żadnej osoby nie zaobserwowaliśmy działań niepożądanych związanych z procedurą leczenia – podkreślił profesor.

Dotychczas kilkudziesięciu pacjentów wzięło udział w badaniu klinicznym. Docelowo powinno liczyć ono 200 uczestników, ale myślę, że do opracowania wstępnych analiz wystarczające będzie około 100 osób – dodał.

Przypomnijmy, do tej pory temat amantadyny był wielokrotnie krytykowany przez m.in. ekspertów z Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim.

Temat leczenia koronawirusa tymże preparatem jako jeden z pierwszych podniósł i wypromował dr Włodzimierz Bodnar.

Źródło: Polsat News