0

Powrót MASECZEK i kwarantanny?! Jest odpowiedź ministra Niedzielskiego!

Share

Na pewno musimy liczyć się ze zwiększoną liczbą zakażeń, ale nie taką, która będzie paraliżować system opieki zdrowotnej – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski odnosząc się do tematu możliwej jesiennej fali koronawirusa.

W trakcie specjalnej konferencji prasowej dotyczącej reformy systemu Podstawowej Opieki Zdrowotnej dziennikarze poprosili szefa resortu zdrowia o komentarz do pojawiających się doniesień medialnych, w których wskazywane jest, iż w Niemczech rząd planuje przywrócić obowiązek zakrywania ust i nosa.

Monitorujemy sytuację. Uważam, że formułowanie bardzo jednoznacznych prognoz na październik jest za daleko idące. Mamy dużo pozytywnych informacji. W naszej populacji ponad 90 proc. osób ma przeciwciała w wyniku szczepienia lub przejścia COVID-19 – podkreślił Niedzielski.

Polityk stwierdził, że ewentualne decyzje będą podejmowane w zależności od sytuacji epidemicznej.

Nie należy się spodziewać, żeby przy tak dużej obecności przeciwciał była możliwość tak dużego zaburzenia życia społeczno-gospodarczego. Na pewno będziemy musieli się liczyć ze zwiększoną liczbą zakażeń, ale nie taką, która będzie paraliżować system opieki zdrowotnej – zapewnił szef MZ.

Źródło: WP.pl