2

Powrót maseczek NA ŚWIEŻYM POWIETRZU?! Prof. Simon wprost o przeciekach z rządu

Share

„Wielki powrót” maseczek na świeżym powietrzu? To pytanie od kilku dni zadają sobie dziennikarze i publicyści. Czy przecieki z rządu są prawdziwe i czy możemy spodziewać się nowych – starych restrykcji?

Przypomnijmy, w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował opinię publiczną, że ograniczenia wolności z którymi mieliśmy do czynienia do tej pory zostaną przedłużone.

Niemal natychmiast po tym, dziennikarze RMF FM poinformowali, iż według ich ustaleń, rozważanym przez rząd scenariuszem jest powrót maseczek na świeżym powietrzu.

O zdanie w tej sprawie zapytany został jeden z członków Rady Medycznej. W programie „Newsroom WP” prof. Simon twierdził:

Myślę, że to nie przejdzie, to już nie ma sensu. Zbyt dużo osób jest zaszczepionych albo przechorowało. Na świeżym powietrzu to chyba nie powinno już wracać. Nie powinno być takich restrykcji – mówił.

Dziennikarze zapytali również o konieczność noszenia masek w pomieszczeniach zamkniętych. Zdaniem członka Rady Medycznej w tym przypadku powinien zostać zachowany obowiązek, a to ze względu na dużą liczbę osób niezaszczepionych.

 

Źródło: RMF FM