0

Prawda o Wuhan wyszła na jaw! Koronawirus istniał od dawna?

Share

Naukowiec z Seattle odzyskał kilkanaście wczesnych sekwencji koronawirusa. Jego zdaniem groźny wirus istnieje już od dawna!

 

Koronawirus szaleje na świecie już od ponad roku, jednak wciąż nie wiadomo skąd się wziął. Podobnie wkrótce dowiemy się całą prawdę. Jak podaje “The New York Times” wirusolog z Instytutu Badań FHCRC w Seattle Jesse Bloom odzyskał 13 zaginionych sekwencji koronawirusa.

Uzyskane sekwencje koronawirusa zawierają wskazówki dotyczące tego, jak i kiedy przeniósł się na człowieka. Po przeprowadzonych badaniach zdaniem Blooma groźny wirus mógł być w Wuhan jeszcze przed wybuchem pandemii. Niestety wciąż nie wiadomo, czy wziął się od nietoperza czy z laboratorium.

Wirusolog podkreśla, że spore podejrzenia budzą opublikowanie wiosną 2020 informacje dotyczące koronawirusa, które z nieznanych przyczyn zostały usunięte po kilku tygodniach.

Wydaje się prawdopodobne, że sekwencje zostały usunięte, aby ukryć ich istnienie – napisał naukowiec w artykule dla “The New York Times”.

Co więcej, w tym samym czasie władzy Chin nakazali zniszczyć wiele próbek koronawirusa, oraz zakazali publikacji artykułów na ten temat bez zgody.