0

Premier Morawiecki poda się do dymisji?! Zaskakująca odpowiedź

Share

Jeśli do końca roku nie uda się rządowi PiS zagwarantować Polakom kilkuset miliardów złotych w ramach KPO, czy pan poda się do dymisji? – takie pytanie usłyszał premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej w Kielcach.

Prezes Rady Ministrów brał udział w kolejnym dniu targów zbrojeniowych w Kielcach. Po zakończonym przemówieniu jedna z dziennikarek postanowiła zadać pytanie dotyczące ewentualnej dymisji premiera, jeśli Polska straciłaby fundusze przypadające jej z tytułu Krajowego Planu Odbudowy.

Różne programy unijne, można łącznie liczyć – w najbliższej perspektywie – na ponad 700 miliardów złotych. Wszystkie one są ważne. Ważne jest również to, żebyśmy już dziś ruszali z projektami, bo możemy z niektórymi nie zdążyć, jeżeli za późno zostaną rozpoczęte – kluczył Morawiecki.

Jeszcze ciekawsza była druga część odpowiedzi. Mateusz Morawiecki stwierdził, że jest dobrej myśli, ale warto pamiętać, że kiedy rządziła Platforma Obywatelska, to Polska traciła mnóstwo pieniędzy przez lukę w VAT.

To skandal, jaka pula pieniędzy przeciekała – dużo większa, niż środki unijne – podkreślił.