0

Premier Morawiecki: Suwerenność Ukrainy jest WARUNKIEM suwerenności Polski

Share

Rosja jest dziś zranionym niedźwiedziem, potężnym państwem o gigantycznych zasobach i przedwcześnie niektórzy sądzili, że została pokonana – stwierdził Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania z ambasadorami RP.

Jak poinformowano, szef rządu wraz z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem przedstawiali najważniejsze wyzwania stojące przed polską polityką zagraniczną.

Suwerenność Ukrainy jest warunkiem suwerenności Polski – stwierdził Morawiecki.

Rosja jest dziś zranionym niedźwiedziem, potężnym państwem o gigantycznych zasobach i przedwcześnie niektórzy sądzili, że została pokonana. (…) To cały czas potężne państwo o wielkich zasobach, których tylko część na razie została uruchomiona. Wielkie presje, które zostały jednocześnie zainicjowane przez Rosję – mam tu na myśli surowce energetyczne, ceny tych surowców, ceny, które się przekładają na inflację, na „putinflację” – są kolejnym wielkim wyzwaniem – dodał.

Premier Morawiecki uczulił dyplomatów, aby ci usilnie pracowali na rzecz podtrzymywania solidarności kontynentalnej i jasno przeciwstawiali się namowom do prezentacji pomysłu „złożenia broni przez Ukrainę”.

Polskie stanowisko jest tutaj jasne – nie ma dla nas powrotu do czasu sprzed 24 lutego. Rosja musi się cofnąć. Chcemy pokonać Rosję w tym znaczeniu, żeby te mordercze, totalitarne, kolonialne aspekty ruskiego miru nie mogły być już więcej zastosowane wobec jakiegokolwiek państwa ościennego – oznajmił szef rządu.

Źródło: DoRzeczy.pl