1

Premier Morawiecki UKRYWA swój majątek? Większość przepisał na żonę

Share

Premier Morawiecki posiada o wiele większy majątek, niż można było wyobrazić. Polityk chyba chciał to ukryć, więc większość przepisał swojej żonie, Iwonie Morawickiej.

Od czasu ogłoszenia Polskiego Ładu politycy PISu często mówią o bogatych osobach. Nie trzeba jednak zapominać, że wśród członków partii rządzącej też są milionerzy.

Jakiś czas temu w programie “Fakty” TVN pokazano reportaż dziennikarza Jakuba Sobieniowskiego o zarobkach premiera Mateusza Morawieckiego. Z ostatniego oświadczenia wynika, że premier na koncie ma prawie 5 mln zł. Jak podaje “Wirtualna Polska” szef rządu także jest właścicielem domu w Dębkach (ok. 3,5 mln zł), domu w Golędzinowie (ok. 1,9 mln zł), mieszkania na Mokotowie (ok. 1,1 mln zł) oraz działki rolnej o powierzchni 2 ha (ok. 200 tys. zł).

I to jeszcze nie wszystko! Okazuje się, że większość majątku Morawiecki przepisał na swoją żonę Iwone Morawiecką. Jak podaje “WP” żona premiera posiada: dwa mieszkania we Wrocławiu (ok. 1,2 mln zł), dwa mieszkania w Warszawie (ok 6,35 mln zł), lokal użytkowy we Wrocławiu (ok. 1,3 mln zł), kawalerka na wrocławskim osiedlu Muchobór (ok. 180 tys. zł) oraz dwie działki na wrocławskim Oporowie (ok. 13 mln zł).

Cały majątek Morawieckich jest bliski równowartości 40 mln zł.