0

Presja ma sens! Władze wycofują się z przymusowych szczepień medyków!

Share

Nie będzie obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników służby zdrowia – poinformował Sajid Javid, minister zdrowia Wielkiej Brytanii. Przepisy dotyczą Anglii, ponieważ pozostałe kraje Królestwa tj. Szkocja i Walia nie podlegają centralnemu ministerstwu.

Przypomnijmy, obowiązek szczepienia pracowników publicznej służby medycznej miał wejść w życie 1 kwietnia br. Dla osób, które do tej pory nie przyjęły żadnej dawki ostatnim terminem miał być czwartek 3 lutego.

Niedawno w Londynie odbył się ogromny protest w którym udział brali przedstawiciele zawodów medycznych. Przekonywali oni, iż odejść z pracy może nawet 77 tysięcy osób, co spowodowałoby ogromne problemy kadrowe w służbie zdrowia.

Ważnym argumentem był również fakt, iż inne kraje tj. Szkocja i Walia nie planowały wprowadzać takiego obowiązku. Niezaszczepieni najprawdopodobniej przenieśliby się właśnie w te miejsce.

Minister Javid potwierdził, że decyzja spowodowana jest problemami kadrowymi „zwłaszcza w czasie, gdy mamy już niedobór pracowników i prawie pełne zatrudnienie w całej gospodarce”.

Źródło: PolsatNews.pl