3

Prezydent Duda: Każdy kto nas ZAATAKUJE zostanie ZNISZCZONY!

Share

Żołnierze Sojuszu stacjonują na wschodniej flance NATO po to, by nikt nas nie napadł. Z uwagi na naszą siłę i nasze przygotowanie, z uwagi na naszą wspólną sojuszniczą gotowość i twardość po prostu się to nie opłaca – mówił Andrzej Duda w trakcie wizytacji polskiego kontyngentu na Łotwie.

Prezydent RP w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na działalność wschodniej flaki NATO. Zdaniem Andrzeja Dudy rozwój stałych baz i kontyngentów zapewnia bezpieczeństwo w regionie.

Każdy, kto zostanie na naszej ziemi dostrzeżony jako napastnik, jako ten kto, kto na nią wkroczył i który ją atakuje i który chce ją zająć, zostanie natychmiast wyparty lub zniszczony. Dlatego się to właśnie nie opłaca – tak ma być – stwierdził.

Nie ma państw bardziej i mniej bezpiecznych, nie ma państw bardziej i mniej godnych obrony i ochrony, wszystkie są godne obrony i ochrony jednakowo – dodał prezydent.

Zdaniem Andrzeja Dudy obecna struktura Sojuszu Północnoatlantyckiego daje pewność, że współpraca pomiędzy państwami jest obustronna.

Wierzę w to głęboko, że także i my będąc z jednej strony dawcami, tymi którzy niosą bezpieczeństwo poprzez waszą służbę tutaj, jesteśmy także oczywiście jego biorcami poprzez wszystkich żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych i armii sojuszniczych, którzy służą dzisiaj w Polsce – podkreślił.