2

Prezydent Duda przyjął 3. dawkę. „Zachęcam, aby się szczepić…” [WIDEO]

Share

Zachęcam do tego, by się zaszczepić. Tych, którzy zaszczepili się dwukrotnie, zachęcam do przyjęcia dawki przypominającej – mówił prezydent Andrzej Duda chwilę po przyjęciu kolejnej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

W internecie pojawiło się nagranie, na których widać prezydenta Dudę wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda. Para prezydencka prezentuje do kamer certyfikat potwierdzający przyjęcie 3. dawki preparatu.

Zachęcam do tego, by się zaszczepić w ogóle, zachęcam tych, którzy dwukrotnie się szczepili, aby przyjąć tę dawkę trzecią przypominającą. To jest istotne, nie ma problemów w tej chwili żadnych ze szczepieniem, można to zrobić w wielu punktach, jest to powszechnie dostępne – mówił prezydent w rozmowie z dziennikarzami.

Polityk, pomimo że jest ozdrowieńcem, twierdzi, że szczepienie uchroniło go od ponownego zachorowania.

Natomiast, gdy była możliwość zaszczepienia się i kiedy przyszedł termin na moją grupę wiekową, ja tego szczepienia dokonałem, to był czerwiec zeszłego roku. Dziś minęło pół roku od tamtego momentu i dokonałem szczepienia przypominającego, by wzmocnić swoją odporność, by na przyszłość także być zabezpieczonym – podkreślił.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP