147

Prezydent Duda radzi, jak przetrwać drożyznę! „Zaciśnijcie zęby…”

Share

Inflacja w Polsce na rekordowym poziomie! Andrzej Duda podczas wtorkowego spotkania z wyborcami zabrał głos w tej sprawie. Prezydent radził Polakom “zacisnąć zęby i być optymistami”.

We wtorek 5 lipca prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Lipska. Podczas spotkania mówił m.in. o bezpieczeństwie energetycznym i wojnie w Ukrainie.

Działamy bardzo intensywnie i bardzo aktywnie w przestrzeni międzynarodowej, ale też planując nasze przyszłe działania. To m.in. właśnie dzięki temu spokojnemu planowaniu, w momencie, w którym Rosjanie zamknęli nam bezpośredni dopływ gazu do Polski, okazało się, że gaz u nas jest – powiedział.

Prezydent także zabrał głos w sprawie rosnącej inflacji w naszym kraju. Duda zaapelował do Polaków by w „trochę zacisnęli zęby i byli dobrej myśli”.

Proszę o to, abyście byli spokojni, bo czynimy wszystko, aby zminimalizować presję inflacyjną. Proszę, żebyście państwo byli dobrej myśli; żebyście trochę zacisnęli zęby i byli optymistami. Nikt się nie spodziewał, że to do nas przyjdzie. Nie wywołaliśmy wojny w Ukrainie, nie wywołaliśmy pandemii. Ceny rosną i nie mamy na to żadnego wpływu. Musimy to jakoś przetrzymać – powiedział prezydent.