1

Prezydent Duda zwołuje ZGROMADZENIE NARODOWE! Usłyszymy specjalne orędzie

Share

Andrzej Duda złożył wniosek o zwołanie na piątek Zgromadzenia Narodowego. Jak poinformowało, Prezydent wygłosi orędzie z okazji rocznicy wstąpienia Polski do NATO w kontekście bieżących wydarzeń na Ukrainie.

Decyzja została ogłoszona w trakcie specjalnej konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim. Wówczas to prezydent Duda poinformował, że złożył do marszałek Elżbiety Witek wniosek o zwołanie Zgromadzenia Narodowego.

Zbliża się rocznica wstąpienia Polski do NATO. Pan prezydent bardzo wyraźnie powiedział, że to, iż Polska jest w tym momencie bezpieczna, to wynika oczywiście z własnej siły również, ale przede wszystkim również wynika z tego, że Polska jest członkiem wielkiego sojuszu, który ma potężną siłę obronną aż do broni nuklearnej – komentował decyzję Paweł Szrot.

I dlatego, aby Polacy mogli być spokojni, to trzeba jeszcze raz Polakom wyraźnie powiedzieć i przedstawić cały kontekst tego sojuszu, tej obrony Polski i wsparcia, które wszystkie kraje deklarują i po to jest też to spotkanie – dodał.

Warto podkreślić, że orędzie wygłoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę nie będzie przedmiotem debaty.

Źródło: Polsat News