5

Prezydent Katowic zakażony koronawirusem. Uderza w antyszczepionkowców!

Share

Ze smutkiem i przerażeniem obserwuję w debacie publicznej wypowiedzi nawołujące do sprzeciwu wobec szczepień, sprzeciwu wobec noszenia maseczek czy też przestrzegania podstawowych obostrzeń sanitarnych – mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa, który obecnie znajduje się na samoizolacji w związku z zakażeniem SARS-CoV-2.

Na facebookowym profilu polityk odnosił się do wypowiedzi jednego z radnych, który chwalił postawę prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha. Jeden z liderów „Polska jest jedna” wielokrotnie wyrażał się negatywnie o lockdownach, ograniczeniach i segregacji sanitarnej.

Dla mnie sprawa jest oczywista. Sam się zaszczepiłem i od początku możliwości skorzystania ze szczepień gorąco zachęcam do tego wszystkich mieszkańców. I mojej opinii nie zmienia nawet to, że aktualnie zostałem uziemiony w domu – po pozytywnym teście na covid. Wiem, że dzięki szczepieniom mam o wiele większą szansę bezpiecznie przejść tę chorobę – trzymajcie za mnie kciuki – stwierdził Krupa.

Co niemal oczywiste, praktycznie natychmiast polityk przeszedł do propagandowego przekazu, według którego na COVID-19 umierają praktycznie tylko osoby niezaszczepione.

Wśród osób hospitalizowanych i tych, które niestety zmarły na COVID-19, zdecydowaną większość stanowią osoby niezaszczepione. Szczepienie się jest wyrazem osobistej odpowiedzialności – bo szczepionki chronią nas, naszych bliskich, znajomych i współpracowników – podkreślił.

Dlatego z wielkim smutkiem, a jednocześnie przerażeniem, obserwuję w debacie publicznej wypowiedzi nawołujące do sprzeciwu wobec szczepień, sprzeciwu wobec noszenia maseczek czy też przestrzegania podstawowych obostrzeń sanitarnych. Takie działania są nie tylko wyrazem pogardy wobec personelu medycznego heroicznie walczącego o życie i zdrowie milionów Polek i Polaków, ale także przyczyniają się do tego, że dzienne statystyki zgonów i zachorowań wciąż są bardzo wysokie – dodał.