0

Prof. Gut nie odpuszcza i chce zwiększonej SEGREGACJI Polaków! „Należy wprowadzić prostą zasadę…”

Share

Prof. Włodzimierz Gut nie odpuszcza i nadal walczy o tytuł najgłupszych wypowiedzi koronaszaleństwa. Tym razem wirusolog odniósł się do tematu ostrej segregacji społeczeństwa.

Należy wprowadzić prostą zasadę, że osób zaszczepionych nie powinny obejmować żadne restrykcje – stwierdził prof. Gut w rozmowie z dziennikarzem portalu Salon24.pl. Zdaniem eksperta, jeżeli rząd nie zdecyduje się na gwałtowne ruchy to możemy przyjąć pewnik, iż na jesieni przyjdzie „kolejna fala”.

Aby jeszcze bardziej podkreślić swoje słowa pandemiczny ekspert zwrócił uwagę, że przyjęcie ukłucia jest dla obywateli pewnych i podwójnym dobrem.

Bo pacjent, który się szczepi, otrzymuje sam pełną ochronę przed ciężkim przebiegiem SARS-CoV-2 i zgonem oraz ogromną przed zachorowaniem. W dodatku zyskuje ochronę, ale także sam nie zaraża innych. Za takie dobro nie powinno się zaszczepionemu płacić, bo to jest rzecz wręcz niemoralna – mówi prof. Gut.

Przypomnijmy, że nawet wśród ekspertów, głosy w tej sprawie są podzielone. Zdecydowanie inaczej do kwestii ukłuć odnosi się dr. Zbigniew Martyka.

Narracja rządowa obfituje w sprzeczności i absurdy, co jest całkowicie ignorowane przez większość dziennikarzy. Proszę zwrócić uwagę, że żadne mainstreamowe media nie protestują, gdy są wprowadzane paszporty szczepionkowe. Zaszczepieni są zwolnieni z kwarantanny, nie wliczają się do limitów osób na wydarzeniach kulturalnych. Dlaczego nikt nie zapytał, co to ma na celu, poza segregacją sanitarną? Przecież zaszczepieni, dokładnie tak samo jak niezaszczepieni, mogą przenosić wirusa. To jest rzecz oczywista, znana w medycynie od lat – mówił w rozmowie z DoRzeczy.pl