0

Prof. Kuna miażdży maseczkowe kłamstwa! „To jest rodzaj symbolu…”

Share

To jest rodzaj symbolu, który sygnalizuje, że panuje nowy wirus i trzeba go unikać – mówi prof. dr hab. Piotr Kuna, tłumacząc absurd rządowego przekazu na temat skuteczności noszenia maseczek w stosunku do ilości zachorowań na koronawirusa.

W rozmowie z telewizją Polsat News, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi nie ukrywał, że jego zdaniem nie ma żadnych dowodów naukowych, które mogłyby dowieść, że stosowanie maseczek, jakkolwiek pozytywnie wpłynęło na liczbę zakażeń.

To jest rodzaj symbolu, który sygnalizuje, że panuje nowy wirus i trzeba go unikać. W sensie medycznym, czy noszenie maseczek zmniejszy nam liczbę zakażeń? Wiedzą państwo dobrze, że w Wielkiej Brytanii, Polsce, Izraelu, USA, Polsce maseczki nie zmniejszyły liczby zakażeń. Nie noszono maseczek w Danii, przez większość czasu w Szwecji i to są kraje, które wyszły z pandemii obronną ręką – stwierdza.

Ekspert podkreślił, iż jego zdaniem, złą decyzją było ogłaszanie lockdownów, ponieważ one również, tak jak w przypadku maseczek, nie wykazały skuteczności.

Oni mieli koronawirusa [red. Szwecja, Dania] , ale poprawili jakoś opieki medycznej i liczba zgonów była znacznie mniejsza. Do tego mieli 3 procentowy wzrost gospodarczy. Gospodarka się rozwijała, a ludzie przestali umierać – podkreślił profesor.

Źródło: Polsat News