0

Prof. Legutko ostrzega przed zapędami UE! „To zasadniczy krok ku utracie niepodległości”

Share

Prof. Ryszard Legutko w rozmowie z portalem wPolityce.pl krytycznie wypowiedział się na temat zapędów UE, które niestety wspierają środowiska „totalnej opozycji”. Chodzi o prawo weta. Europoseł PiS nie ma wątpliwości, że oznaczałoby to „krok ku utracie niepodległości”.

Portal wPolityce przypomniał niedawną wypowiedź europoseła PO, halickiego który stwierdził, że obowiązujące w UE prawo weta należy ograniczyć podczas debat „w kwestiach fundamentalnych”.

Prof. Legutko twierdzi, że to oznaczałoby utratę suwerenności pzez Polskę.

– Nie jestem tym specjalnie zdziwiony, bo to jest przecież spójne z tym, co mówi dzisiejsza opozycja w Polsce. Ona mówi czasami wprost, czasami pośrednio, że Polska powinna stać się czymś w rodzaju unijnego protektoratu – stwierdził.

– Jeżeli bowiem prawo weta zostanie zniesione, czy zasadniczo ograniczone, to Polska nie będzie miała właściwie niczego do powiedzenia. Nastąpi zanik jakiegokolwiek wpływu na kierunek rozwoju Unii i wszystko to zostanie przejęte przez „grupę trzymającą władzę” czyli najsilniejsze państwa i unijną biurokrację. To jest zasadniczy krok ku utracie niepodległości – podkreślił prof. Legutko.

– Rozumiem, że to jest właśnie ten ideał, do którego dąży opozycja, ażeby Polska znowu stała się krajem podległym – nie Moskwie, ale tym razem podległym zachodnim strukturom, z żadnym wpływem na to, co się dzieje. Platforma Obywatelska i cała opozycja właściwie ograniczała swoją rolę w polityce zagranicznej w kwestiach europejskich do przytakiwania – zakończył polityk.

Źródło: wPoltyce.pl