4

Prof. Pinkas straszy IV falą i SUPERROZNOSICIELAMI! „Jest już przesądzona…” [WIDEO]

Share

Czwarta fala koronawirusa według mnie jest już przesądzona. Natomiast skala tej fali jest w tej chwili absolutnie niemożliwa do przewidzenia – mówił Jarosław Pinkas w rozmowie z radiem RMF FM.

Członek rady ds. ochrony zdrowia przy Prezydencie RP podkreślił, że w chwili obecnej nie ma żadnych konkretnych informacji przez co trudno jest ocenić jaki rozwój będzie miała epidemia w Polsce.

Mimo, że pandemia trwa już prawie drugi rok, to ciągle uczymy się biologii wirusa i tego, w jaki sposób się rozprzestrzenia. Ja chciałbym, żebyśmy założyli wariant najgorszy, czyli taki, w którym musimy się bardzo mocno spinać, ochrona zdrowia będzie wtedy bardzo obciążona – stwierdza Pinkas.

W rozmowie z redaktorem Pawłem Balinowskim pojawiło się zupełnie nowe określenie, do tej pory nie używane przez „ekspertów”. Z ust Jarosława Pinkasa usłyszeliśmy bowiem pojęcie „superroznosiciela”.

Abstrahując od pogody, nie przewidzieliśmy jeszcze jedne rzeczy – tego, że pojawią się superroznosiciele, czyli młodzi ludzie, który nie są zaszczepieni, a jak chorują – to nie mają poczucia choroby – stwierdził były szef GIS.

Źródło: RMF FM