0

Prof. R. Szeremietiew: Rosja z PRZERAŻENIEM spostrzegła, że Polska to drapieżny orzeł!

Share

Rosja napadła na Ukrainę. Polska zaangażowała się silnie po jej stronie. Dostarcza pomoc, organizuje międzynarodowe wsparcie docierające do Kijowa. Rosja z przerażeniem spostrzegła, że Polska to nie potulna „kurica”, ale drapieżny orzeł uzbrojony w ostry dziób i pazury – twierdzi prof. Romuald Szeremietiew.

W swoim wpisie w mediach społecznościowych ekspert wojskowy, były polityk, stwierdza, że od wielu lat kraje takie jak Niemcy i Rosja nie traktowały Polski w sposób poważny i twierdziły, że mogą przeciągnąć ją na swoją stronę.

Niemcy też długo myślały, że po rozpadzie ZSRR Polska będzie na jej europejskim podwórku hodowlaną kurą. Ciągle myślą, że orzeł zrezygnuje ze swobodnego lotu, będzie we wskazanym miejscu grzebać w ziemi, gdacząc ko, ko, ko. – podkreśla Szeremietiew.

Nie ustają w wysiłkach, aby skłonić Polskę do gdakania – dodaje.

Profesor odniósł się tym samym, do rosnącego na sile negatywnego przekazu propagandowego dotyczącego Polski. W mediach głośno mówi się o fakcie nadmiernego zaangażowania naszego kraju w pomoc Ukrainie, które motywowane jest chęcią zagrabienia jej zachodnich ziem.