3

Prof. Simon nadal straszy! „Za chwilę będzie 195 mutacji albo więcej”

Share

Prof. Krzysztof Simon nie daje o sobie zapomnieć i nadal straszy Polaków poprzez ogólnopolskie media. Tym razem w programie „Kropka nad i” na antenie TVN24 przekonywał, że korona będzie wielokrotnie mutowała.

Krajów jest 195, za chwilę będzie miała pani 195 mutacji albo więcej. To są wirusy mRNA, one mutują immanentnie, (…) one gdzieś usiłują znaleźć swoje miejsce, że by kogoś zarazić, żeby przeżyć” – powiedział prof. Simon. „Za chwilę będziemy mieli ypsilon, gamma i tak dalej. To są wirusy, które immanentnie ewoluują. Wirus staje się bardziej zaraźliwy, bo mniej jest osób do zakażenia – stwierdził przedstawiciel Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Rządowy „ekspert” strachem chce przekonać Polaków do wzięcia udziału w szczepieniach. Według prof. Simona, pomimo że nowe mutacje są bardziej zaraźliwe i groźniejsze, to jednak w większości przypadków szczepionki będą skuteczne.

Fakt, że mają ograniczoną możliwość, bo jednak bardzo ludzi to przechorowało i sporo się zaszczepiło. Jest też niewielka grupa, która nigdy nie zachoruje, bo jest oporna na zakażenie – podkreślił.