1

Prof. Simon ostro atakuje rząd! „Narażamy się na śmieszność!”

Share

Nie rozumiemy tego. Narażamy się na śmieszność – mówi prof. Krzysztof Simon, komentując opieszałość władz we wprowadzaniu kolejnych ograniczeń wolności i segregacji sanitarnej. Członek Rady Medycznej przy Premierze mocno atakuje rząd Mateusza Morawieckiego.

W rozmowie z TVN24 „korona ekspert” brutalnie atakował Polaków, którzy nie stosują się do już istniejących obostrzeń. Jego zdaniem, znaczna grupa obywateli, z dumą obnosi się po miejscach publicznych bez maski na twarzy.

Tak się dzieje w Niemczech, tak się dzieje w wielu cywilizowanych krajach, a my dalej tak na pograniczu Azji i Europy – stwierdził.

Członek Rady Medycznej przy Premierze przypomniał, że ta „grupa ekspertów” od dawna sugeruje politykom, aby ci zdecydowali się na zdecydowane kroki.

Ja, podobnie jak większość członków Rady, my dyskutujemy ze sobą cały czas i przedstawiamy różne prepozycje. Nie rozumiemy tego. Narażamy się na śmieszność, bo my mówimy od miesiąca: wprowadzać restrykcje, a przede wszystkim egzekwować to wszystko – oświadczył.

Źródło: TVN24