9

Propaganda strachu trwa! Dr Grzesiowski o MILIONACH zgonów. „Negatywne zakończenie tej walki”

Share

W szpitalach jest ponad 25 tys. osób, pod respiratorami ponad 2 tys. osób. 80 proc. tych, którzy są pod respiratorami będzie miało negatywne zakończenie tej walki – mówił na antenie Radia ZET, dr Paweł Grzesiowski.

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 w trakcie rozmowy przekonywał słuchaczy, że brak masowych szczepień doprowadzi do śmierci milionów obywateli, szczególnie tych powyżej 50. roku życia.

Gdybyśmy policzyli rzeczywistą liczbę zgonów, to pamiętajmy, że w Polsce zmarło już 180 tys. ludzi i głównie po 50 roku życia – twierdził pediatra.

Warto podkreślić, że w wywiadzie pojawia się kwestia zaraźliwości i transmitowania wirusa przez osoby zaszczepione. Co ciekawe, dr Grzesiowski przyznał, że jest to kompletnie niezależne od przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

W tej początkowej fazie, kiedy wirus przykleja się do naszego nosa od środka, człowiek zaszczepiony czy niezaszczepiony ma sporą dawkę tego wirusa. On po prostu po tym przyczepieniu bardzo szybko zaczyna się namnażać i w tej fazie jesteśmy zakaźni, czy zaszczepieni czy nie – podkreślił.

Natomiast w momencie, kiedy jesteśmy zaszczepieni, po kilkunastu godzinach do miejsca zakażenia napływają nasze komórki odpornościowe i zaczynają niszczyć wirusa. W tym momencie przestajemy zakażać na takim poziomie, jak osoba niezaszczepiona – dodał.

W końcówce rozmowy korona ekspert mówił również o głównych ośrodkach w których roznoszą się wirusy. Jego zdaniem największym problemem były i są szkoły, a w związku z tym należy natychmiast powrócić do nauki hybrydowej lub zainwestować ogromne środki w systemy oczyszczające powietrze.

Nie da się zabić wirusa dobrym słowem – podsumował.

Źródło: Radio ZET