3

Propaganda STRACHU trwa! Nowy wariant koronawirusa odkryty w Izraelu! Eksperci nie mają wątpliwości…

Share

U pary 30-latków wracających z zagranicy wykryto nowy, nieznany dotąd wariant koronawirusa – informują media w Izraelu. Według ekspertów nie ma jednak powodów do poważnych niepokojów, choć wskaźnik reprodukcji wirusa zaczyna rosnąć.

Według informacji podawanych przez lokalne media mowa o dwóch osobach wracających do kraju zza granicy. Są one nosicielami wirusa SARS-CoV-2, najprawdopodobniej zarazili się od swojego syna. Pobrane próbki wskazały na wariant, który nigdy do tej pory nie występował. To najprawdopodobniej połączenie dwóch podwariantów Omikrona.

Ministerstwo zdrowia Izraela podało, że izolowane osoby mają lekkie objawy infekcji: gorączkę, bóle głowy i bóle mięśni. Nie wymagali żadnej specjalistycznej pomocy.

W tym momencie nie martwimy się, że nowy wariant będzie przyczyną ciężkich postaci infekcji – mówił prof. Salman Zarka, dyrektor Centrum Medycznego Ziv w Safed.

Jednocześnie „korona ekspert” podkreślił, że należy z szczególnie przyjrzeć się kwestii szybkości roznoszenia wirusa, ponieważ ta stale rośnie.

Nadal obserwujemy ciągły spadek liczby infekcji we wszystkich grupach i grupach wiekowych, ale wskaźnik infekcji zaczął rosnąć w ostatnim tygodniu – ostrzegł Zarka.

Źródło: ABCZdrowie.pl