0

Propaganda STRACHU w natarciu! Wróż Niedzielski rzuca liczbami. 12 tys. zakażeń dziennie w listopadzie

Share

Propaganda strachu nie traci, a wręcz odwrotnie, zyskuje na sile w ostatnich tygodniach. Minister Zdrowia Adam Niedzielski kolejny raz postanowił przekazać obywatelom informacje o „prognozach” na kolejne miesiące czwartej fali. Jak się okazuje już w listopadzie liczby mocno poszybują w górę.

Mamy co raz to nowsze prognozy, które uwzględniają tę trajektorię liczby zakażeń i hospitalizacji w najbliższym okresie. Te prognozy są w miarę pozytywne. Mówimy o tym, ze na koniec października będziemy mieli tę liczbę zakażeń około 5 tys – stwierdził Niedzielski, który był gościem programu „Newsroom WP”.

Oczywiście taki przekaz nie byłby wystarczająco mocny dla odbiorców, dlatego też szef resortu zdrowia postanowił postraszyć rozwojem epidemii w kolejnych tygodniach. Jak można się domyślać, przed nami czarny scenariusz listopada.

Pod koniec listopada, przedziałowo jest to mniej więcej 8,10 do 12 tys. Pod koniec grudnia liczby mówią o mniej więcej siedmiu-dziesięciu tysiącach. Apogeum tej fali jest prognozowane gdzieś na przełomie listopada i grudnia. Być może nawet w połowie grudnia – podkreślił polityk.

Źródło: Newsroom WP