2

Przeciwnicy SEGREGACJI planowali zamach na premiera! Zaangażowano siły specjalne

Share

Tydzień temu na grupie czatowej na Telegramie pojawiły się plany zamachu na premiera – informują niemieckie media, powołując się na doniesienia policji w Saksonii. Przeszukano kilka posesji – potwierdzają funkcjonariusze.

Saksoński krajowy urząd policji kryminalnej, według doniesień lokalnych mediów, przeprowadził w środę obławę na osoby zamieszane w groźby, które miały być kierowane pod adresem Michaela Kretschmera, premiera Saksonii. Do obławy miało dojść w Dreźnie.

Jak informują dziennikarze, powołując się na doniesienia funkcjonariuszy policji, grupa chatowa „Dresden Offline Networking” zrzeszała osoby, które nie zgadzały się z wprowadzanymi ograniczeniami wolności w „walce z pandemią koronawirusa”. W dyskusji mieli omawiać plany zabójstwa premiera Kretschmera i innych przedstawicieli rządu.

Musimy użyć wszelkich środków prawnych przeciwko takiemu przekraczaniu granic. Osoby sprawujące urzędy publiczne nie powinny bać się wypowiadać swoich poglądów i wykonywać swojej pracy – stwierdził sam Kretschmer, podkreślając iż doniesienia wywołały oburzenie w środowisku politycznym.

Jak dodają policjanci. Akcja musiała zostać przeprowadzona szybko, ponieważ informacje które wymieniali użytkownicy mogły sugerować, że są oni w posiadaniu broni palnej oraz kusz.

Źródło: ZDF.de