1

Przedterminowe wybory niemal pewne? Kaczyński nie ma wyjścia!

Share

Jarosław Kaczyński szykuje przedterminowe wybory parlamentarne? Jarosław Gowin jest już pewny!

 

Od pewnego czasu krążą plotki na temat przedterminowych wyborów parlamentarnych. Dymisjonowany wicepremier Jarosław Gowin twierdzi, że Polska jest koszmarnie zadłużona. W związku z pandemią koronawirusa Unia Europejska pozwala krajom członkowskim na zaciąganie większego długu. W 2023 roku PiS jednak już nie będzie mógł posiłkować się tym rozporządzeniem.

Komisja Europejska już zapowiedziała państwom członkowskim, że nie pozwoli na dalsze rozluźnianie tak zwanej reguły wydatkowej. Mówiąc krótko, nie będzie można nadmiernie się zadłużać. Budżet na rok 2022 dało się spiąć właśnie dlatego, że ta reguła wydatkowa nie obowiązuje. W momencie, w którym Jarosław Kaczyńskie wie, że (będą) te dotkliwe społecznie cięcia, może się zdecydować na wcześniejsze wybory – powiedział Gowin w rozmowie z Radiem Zet.

Jarosław Kaczyński robi wszystko, by utrzymać władzę, więc nie może dopuścić do gospodarczego kryzysu. Zdaniem Gowina, prezes partii rządzącej już szykuje przedterminowe wybory.

Uważam, a nawet mam wiedzę, że Jarosław Kaczyński bardzo poważnie bierze pod uwagę możliwość przyspieszonych wyborów wiosną 2022 – dodał.