1

Przedterminowe wybory?! Pada już konkretna data!

Share

Jarosław Kaczyński szykuje przedterminowe wybory w Polsce? Padła już data.

 

Od pewnego czasu krążą plotki na temat przedterminowych wyborów w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że wcześniejsze głosowanie jednak się odbędzie. Od tym, że PIS szykuje się do wyborów, poinformował Szymon Hołownia. Według polityka ustalono nawet termin.

Wiemy, że Kaczyński, nie jest to tajemnicą, bo wiemy to z lokalnych struktur PiS-u, ale wiemy to też z Nowogrodzkiej, poważnie rozważa wariant 10 października i nie wypuszcza tego ot tak, żeby wypuścić, bo po co miałby to robić – powiedział w TVN24.

We wtorek 8 czerwca w Radiu ZET o przedterminowych wyborach został zapytany szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Polityk twierdzi, że nic o tym nie wie.

Przedterminowe wybory 10 października? Nic o tym nie słyszałem. Być może Szymon Hołownia dysponuje lepszą wiedzą niż ja. Ale bardziej prawdopodobne jest to, że opowiada niesprawdzone plotki. Nie widzę przesłanek, żeby tak się stało – powiedział.

Głos w sprawie zabrał także jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Siemioniak.

Jeśli po Warszawie krąży plotka o wyborach 10 października, to znaczy, że problemy w Zjednoczonej Prawicy są większe niż się wydaje. Przecież plotka to tradycyjna broń do dyscyplinowania posłów, zwłaszcza tych z tylnych rzędów. Przed sejmem ważne głosowania – nad RPO i odwołaniem Terleckiego; PiS puszcza sygnały, że mogą być wybory i Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro mogą czuć się zagrożeni, gdyż nie będą gotowi na nowe wybory – powiedział podczas rozmowy z Polsat News.