0

Przedterminowe wybory? Terlecki potwierdza kłopoty PiS

Share

Jarosław Kaczyński szykuje przedterminowe wybory parlamentarne w Polsce? Ryszard Terlecki potwierdza problemy partii rządzącej i mówi o przedterminowym głosowaniem.

Od pewnego czasu krążą plotki na temat przedterminowych wyborów parlamentarnych w Polsce. Jakiś czas temu dymisjonowany wicepremier Jarosław Gowin twierdził, że jednym z powodów są koszmarne długi kraju. W związku z pandemią koronawirusa Unia Europejska pozwala krajom członkowskim na zaciąganie większego długu. W 2023 roku PiS jednak już nie będzie mógł posiłkować się tym rozporządzeniem.

Teraz głos w sprawie zabrał Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. W telewizji wPolityce powiedział, że w PiS nikomu taki scenariusz się nie podoba. Jednak to nie znaczy, że wybory nie będzie trzeba przeprowadzić.

Musimy brać pod uwagę także i taką możliwość. Oczywiście nie chcemy przyspieszonych wyborów, uważamy, że jesteśmy w stanie przez te dwa lata jeszcze bardzo dużo zrobić i to spokojnie nawet patrząc na opóźnienie funduszy europejskich – powiedział.