0

Przerażająca zbrodnia w Szczecinie! Kanibal poćwiartował i zjadł mężczyznę

Share

W Sądzie Okręgowym w Szczecinie zakończył się w poniedziałek proces czterech mężczyzn, którzy mieli zabić i częściowo zjeść mężczyznę. Ogłoszenie wyroku zostało odroczone.

W lutym 2021 roku w szczecińskim sądzie rozpoczął się proces czterech mężczyzn oskarżonych o to, że niemal 20 lat temu zabili i zjedli mężczyznę. Miało do tego dojść między lipcem a październikiem 2002 roku, w okolicach wsi Łasko pod Choszcznem i w Strzelcach Krajeńskich.

Co ważne, ciała ofiary jednak nie znaleziono i nie wiadomo nawet, kim mogłaby ona być. W 2017 roku policja otrzymała tajemniczego maila z opisem zdarzenia od Zbigniewa B, który zmarł w tym samym roku.

W sprawie oskarżono Roberta M., Sylwestra B., Rafała O. oraz Janusza S. o pobicie i uwięzienie “ze szczególnym udręczeniem”, a następnie zabicie go “ze szczególnym okrucieństwem” przez ucięcie głowy.

Mężczyźni nie przyznali się do winy, choć Rafał O. w przeszłości mówił o szczegółach zbrodni. Teraz twierdził, że zeznania wymogła na nim policja.

To nawet nie jest proces poszlakowy. Bo tu nie tylko brak dowodów, ale tu nie ma nawet poszlak – powiedział w mowie końcowej obrońca Roberta M. mec. Jan Widacki, dodając, że mimo zaangażowania “ogromnych sił” i wykorzystania najnowszych technik sądowych, “nie udało się ustalić, że taki fakt, jak uprowadzenie i zabójstwo, nie mówiąc już o kanibalizmie, w ogóle miał miejsce”.

Prokurator wniósł o dożywotnie więzienie dla Roberta M., po 25 lat dla Janusza S. i Sylwestra B. oraz 14 lat dla Rafała O. Obrońcy wnioskowali o uniewinnienie oskarżonych. Wyrok ma zostać ogłoszony 27 września.