0

Przerażające! 23-letni mężczyzna napadł i zgwałcił 76-letnią kobietę

Share

Horror w Gdańsku! 23-latek napadł i zgwałcił 76-letnią kobietę. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 7 września przy ulicy Opackiej w Gdańsku. 23-latek brutalnie zgwałcił 76-letnią kobietę, a następnie okradł seniorkę.

Kobieta została zaatakowana przez młodego mężczyznę, który przemocą i groźbą zmusił ją do poddania się „innej czynności seksualnej”. W wyniku tego zdarzenia, kobieta doznała obrażeń ciała, naruszających jej zdrowie na czas powyżej siedmiu dni. Mężczyzna zabrał również kobiecie torebkę wraz ze znajdującymi się w niej przedmiotami – przekazała Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w rozmowie z trojmiasto.pl.

Sprawca został zatrzymany w swoim mieszkaniu 10 września. Jak się okazało atak na seniorkę to nie jedyne przestępstwo 23-latka. Mężczyzna odpowie przed sądem także za kradzież samochodu i karty bankomatowej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzień przed tym zdarzeniem ten sam mężczyzna usłyszał też zarzut kradzieży samochodu i kradzieży karty bankomatowej. Przesłuchiwany przyznał się częściowo do popełnienia zarzuconych mu czynów. Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Docelowo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności – dodała Wawryniuk.