1

Przerażające! 72-letni ksiądz zgwałcił nastolatka?

Share

72-letni ksiądz usłyszał zarzuty o charakterze pedofilskim. Duchowny miał wykorzystać seksualnie 16-letniego ministranta.

O zatrzymaniu 72-letniego księdza poinformował portal deon.pl. Według ustaleń dziennikarzy duchowny zaprosił 16-latka do Wodzisławia Śląskiego pod pretekstem obozu ministranckiego. Na miejscu okazało się, że nikogo tam nie ma.

Ksiądz zwabił młodzieńca do mieszkania swojej kuzynki, gdzie dopuścił się wobec niego czynności seksualnej. Przestraszony 16-latek wybiegł na klatkę schodową. Hałas usłyszeli inni mieszkańcy, którzy pomogli chłopakowi – informuje portal deon.pl.

Jak podaje portal silesia24.pl, duchowny służył wcześniej jako proboszcz w parafii św. Andrzeja Boboli w Rudzie Śląskiej. Jakiś czas temu przeniósł się do innej parafii, gdzie pełnił posługę jako ksiądz emeryt.

To straszne informacje. Podczas spowiedzi ten ksiądz wysłuchiwał moich grzechów i decydował o rozgrzeszeniu, a sam dopuścił się takich okrucieństw… Nie mogę w to uwierzyć – powiedziała jedna z parafianek.

Sprawą od sierpnia zajmuje się prokuratura. 72-latek już usłyszał zarzuty. Obecnie duchowny przebywa w areszcie tymczasowym. Grozi mu kara 8 lat więzienia.