0

Przerażające! Czarna seria „Świata według Kiepskich”. Nie żyje kolejny aktor

Share

Kolejna śmierć w obsadzie serialu “Świat według Kiepskich”. Nie żyje Mikołaj Muller. Aktor miał 76 lat.

Mikołaj Muller był aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Karierę zaczął w latach 60. w Teatrze Lalki i Aktora „Marcinek” w Poznaniu. W ostatnich latach był aktorem Teatru Żydowskiego w Warszawie. Występował też w takich serialach jak “Świat według Kiepskich”, “Na dobre i na złe” czy “Na wspólnej”.

Mikołaj Muller odszedł 19 marca w wieku 76 lat. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych bliski przyjaciel aktora.

W dniu wczorajszym na Karczewskim cmentarzu pożegnaliśmy wyjątkowego człowieka – Mikołaja Mullera. Kondukt nie był zbyt liczny, ale myślę, że miły sercu Mikołaja w pełni oddawał to czemu poświęcał się z pasją – w ostatniej drodze towarzyszyli swojemu Mistrzowi jego niegdyś uczniowie, byli członkowie Zespołu Gębule. Mikołaj Muller był aktorem, śpiewakiem, akompaniatorem. Z pasją oddawał się pracy z dziećmi i młodzieżą. Efektem tej pasji był założony w 1994 roku w Karczewie Zespół Gębule. W pracy z młodzieżą starał się zaszczepiać dobry gust muzyczny. Popularyzował muzykę polskich kompozytorów. Z Zespołem nagrał trzy płyty m.in. utwory Moniuszki. Mikołaju dziękujemy – czytamy.