1

Przerażające dane! Epidemia prób samobójczych nieletnich!

Share

Każdego dnia do szpitala trafiają młodzi pacjenci po próbach samobójczych. Według dr Anety Górskiej-Kot powodem jest pandemia!

Ordynator na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie, Aneta Górska-Kot udzieliła wywiadu na temat kondycji psychicznej dzieci i nastolatków. Jak się okazało, codziennie trafiają do niej nastolatkowie po próbach samobójczych.

Może w skali Warszawy przyjmujemy tych dzieci najwięcej, bo mamy blisko toksykologię. Ale kiedyś to było jedno dziecko po próbie raz na dwa tygodnie. A teraz to już codzienność – powiedziała w rozmowie z Gazetą.pl.

Górska-Kot podkreśliła, że niestety 90 proc. pacjentów po odratowaniu wciąż myślą samobójstwie.

Mój oddział pediatryczny jest już w połowie oddziałem psychiatrycznym. (…) W 90 procentach zostają w szpitalu, bo myśli o śmierci nie znikają. (…) 11-latka, która wzięła 40 tabletek przeciwbólowych, (….) lekarzowi dyżurnemu przyznała się, że spędza 22 godziny na dobę sama w swoim pokoju, po prostu żyje sama – dodała.

Według niej powodem popełnienia samobójstw wśród młodych jest pandemia koronawirusa.

Naprawdę myślę, że te próby samobójcze i anoreksje to efekt ujawnionych w pandemii problemów rodzinnych. Wszyscy siedzieli razem w domu i wyszło – przyznaje dr Aneta Górska-Kot.