2

Przerażające doniesienia! Głód w Korei Północnej. Ludzie zabijają się o jedzenie

Share

Korea Północna ma duży problem żywieniowy! Kim Dzong Un wydaje kolejne szokujące rozkazy!

 

Korea Północna od pewnego czasu znajduje się w tragicznej sytuacji ekonomiczno-społecznej. Jednym z największych problemów Kim Dzong Una to niedożywienie ludu. Jak informuje ONZ, nawet 40% rodzin nie ma już za co kupić jedzenia.

Ludzie nie mają co i za co jeść. Sprzedają nawet meble, popadają w długi. Nie mają leków, więc szukają w górach ziół. Jedzą też paszę dla zwierząt, a także uprawiają nielegalnie małe kawałki ziemi, by przeżyć – podano w raporcie ONZ (Japan Times).

W związku z tym, jak informuje “Daily NK”, władze Korei Północnej już sprzedają ryż po cenach niższych niż rynkowe w miastach i powiatach w całej prowincji Hamgyong Północny.

To jeszcze nie wszystko! Wielki głód doprowadza już do przemocy. Jakiś czas temu dwóch żołnierzy napadło na przedszkole, gdzie zabili dziewczynkę i jej matkę i uciekli z jedzeniem.

Żołnierze są niebezpiecznie niedożywieni. Jednostki mają zapewniać żołnierzom co najmniej jeden posiłek na bazie fasoli dziennie z puree sojowym lub mlekiem sojowym. Dowódcy, który nie będą karmić żołnierzy fasolą, zostaną bezlitośnie ukarani – rozkazał Kim Dzong Un (cytowany przez O2.pl).