0

Przerażające odkrycie na cmentarzu w Płońsku! Zwłoki dziecka w worku na śmieci

Share

Przerażające odkrycie na cmentarzu w Płońsku! Jeden z pracowników znalazł ciało noworodka w worku.

Na cmentarzu parafialnym w Płońsku mężczyzna, który przyszedł zapalić znicze na grobie swoich bliskich, zauważył na sąsiadującej mogile rozkopaną ziemię i natychmiast zgłosił to grabarzowi.

Pan przyszedł do mnie i powiedział, że ziemia jest wzruszona. Spytał, czy mógłbym to sprawdzić. Wziąłem szpadel i poszedłem. Okazało się, że są to zwłoki noworodka – powiedział w rozmowie z TVP3 Warszawa pracownik cmentarza Bogdan Niczka.

Ciało noworodka z łożyskiem było zawinięte w reklamówkę. Obok znaleziono też inne torby oraz zakrwawione rzeczy.

W piątek 2 lipca płońska prokuratura ujawniła wstępne wyniki sekcji zwłok noworodka. Według wyników dziecko miało obrażenia głowy ze złamaniem czaszki.

Podczas sekcji zwłok noworodka stwierdzono obrażenia głowy ze złamaniem sklepienia czaszki. Na pewno od urodzenia dziecka do odnalezienia jego zwłok minęło co najmniej kilka dni – powiedziała wtedy prokurator Ambroziak, dodając, że w ramach śledztwa poszukiwana jest matka noworodka.

Jak informuje portal plonskwsieci.pl, “od znalezienia zwłok minęły trzy miesiące, ale prokuratura nadal prowadzi śledztwo w tej sprawie, a dziecka nie pochowano”.