0

Przerażające! Polacy chcą OSKŁADKOWAĆ tzw. „umowy śmieciowe”. Lubimy być „trzymani za mordę…”

Share

Ten sondaż nie pozostawia żadnych złudzeń. Propaganda PiS w postaci „Nowego Ładu” działa na społeczeństwo! Jak się okazuje, większość z nas, chce m.in. oskładkowania umów śmieciowych.

Sondaż dotyczący przyjęcia haseł „Nowego Ładu” prezentowanego przez rząd Mateusza Morawieckiego przeprowadziła firma UCE RESEARCH i SYNO Poland. Jak można było przewidywać, większość badanych była zdania, iż proponowane „obniżki podatków” oraz oskładkowanie tzw. „umów śmieciowych” jest dobrym rozwiązaniem.

W przypadku tego drugiego pomysłu pozytywnie odniosło się do niego aż 66,8 procent pytanych. Zaledwie 12,9 procent odniosło się do tego negatywnie. 20,3 procent Polaków twierdzi, że nie ma zdania na ten temat.

Ludzie odbierają umowy cywilnoprawne jako gorsze w stosunku do umów o pracę. Łatwiej je rozwiązać, co szczególnie widać w okresie pandemii. Polacy chcą pracować w sposób ciągły, bo to daje poczucie bezpieczeństwa. Ale nie jest możliwe, żeby w gospodarce wszyscy byli zatrudnieni w ten sposób, ponieważ mamy często daleko idące wahania zamówień u przedsiębiorców. Likwidacja byłaby bardzo niebezpieczna, ponieważ część pracodawców nie zaryzykuje zatrudnienia pracowników na stałe, mając dla nich np. sezonowe zadania – podkreśla Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan i było członek rady nadzorczej ZUS.

Jak można się domyślać, najbardziej pozytywnie pomysł uzusowienia ocenia grupa wiekowa 56-80 lat. Najwięcej przeciwników jest wśród najmłodszych, czyli grupie 18-22 lata.